Kaip užauginti didesnius pomidorus?

Kaip užauginti didesnius pomidorus?

Kiek laiko užtrunka, kol sėklos sudygsta popieriniame rankšluostyje?
Kaip pataisyti perlaistytus pomidorus?
Ar reikia laistyti sėklas iškart po pasodinimo?
Koks yra pomidorų augalo gyvavimo ciklas?
Ar medetkos apsaugo klaidas nuo pomidorų augalų?


Naudokite aukščiausios kokybės vazonų žemę, sumaišytą su daug maistinių medžiagų turinčiomis organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, sliekų liejiniais ar kompostu (du trečdaliai vazonų dirvožemio iki vieno trečdalio pakeitimo) ir tik vieną pomidorą viename konteineryje, kad augalas turėtų daug vietos augti. Jei augalas yra 6 colių aukščio, nuimkite apatinius lapus ir įkaskite apie 2–3 colius stiebo. Norėdami auginti didelius pomidorus, pradėkite laistyti pagal nuoseklų tvarkaraštį, bet laistykite tik tada, kai augalams to reikia. Kitaip tariant, kasdien tikrinkite savo augalus, kad pamatytumėte, ar juos reikia laistyti. Padarykite tai įkišdami pirštą giliai į dirvą iki antrojo snukio.

Kodėl pomidorai duoda daugiau derliaus?

Sodinimas ir tarpai: sodinkite pomidorų augalus giliai. Geriausia nuskinti lapus nuo apatinio stiebo ir sodinti taip, kad dirvos viršus būtų maždaug iki pusės stiebo. Pomidoras įsišaknija išilgai apatinio stiebo, suteikdamas daug stipresnę šaknų sistemą. Taip pat svarbu užtikrinti, kad pomidorai turėtų pakankamai vietos augti.

Kokia yra pomidorų auginimo paslaptis?

Pomidorų augalai mėgsta saulę, todėl geriausius rezultatus pasieksite augindami juos ten, kur yra kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių. Nors pomidorų augalai gali išgyventi 6 valandas tiesioginėje saulėje per dieną, jie bus laimingiausi su 7–8 valandomis.

Kokios trąšos padidina pomidorus?

Vandenyje tirpių trąšų, pvz., 24-8-16 ir 18-18-21, sudėtyje yra fosforo, reikalingo vaisingumui skatinti, tačiau kai kurie sodininkai, ieškantys didelių pomidorų, nori naudoti 0–45–0 trigubo superfosfato, kurio norma yra 1/2 puodelio 100 pėdų eilės.

Ką kepimo soda padeda pomidorų augalams?

Kai pabarstysite juo aplink pomidorų augalus, kepimo soda sunaikins visas piktžoles, kurios bando ten augti. Kepimo soda ne tik apsaugo nuo piktžolių, bet ir padeda išlaikyti jūsų pomidorų augalussveikas.

Ar turėtumėte nugnybti pomidorų žiedus?

Praneškite visus žiedus ir visus vaisius mažiausiai mėnesį po persodinimo, kol augalas bus bent dviejų pėdų aukščio, todėl jis bus priverstas nukreipti savo energiją į stiprios šaknų sistemos sukūrimą.

Ar kavos tirščiai tinka pomidorams?

Kavos tirščiuose yra apie 2 % azoto, taip pat įvairus kiekis fosforo ir kalio, kurie yra labai svarbūs pomidorų augalų augimui. Įmaišę šiek tiek kavos tirščių į dirvą po pomidorų augalais, įvesite šių maistinių medžiagų, kurių reikia augalams klestėti.

Ar reikia genėti pomidorų augalus?

Pomidorų augalų genėjimas padeda jiems augti anksčiau sezono metu. Pomidorai gali būti stipresni, didesni ir sveikesni. Kai pomidorų augalai genimi ir sukraunami, sumažėja jų tikimybė užsikrėsti ligomis, nes lapai ir stiebai išlieka sausesni ir leidžia geriau cirkuliuoti.

Ar pomidorai geriau auga vazonuose ar žemėje?

Pomidorų augalai geriausiai auga purioje, turtingoje ir gerai drenuojančioje dirvoje, o tai reiškia, kad jie lengvai paverčiami konteineriais, ypač kompaktiškesniuose determinantiniuose pomidoruose arba krūmų veislėse. Didesnės užaugančios neapibrėžtos pomidorų veislės turi platesnę šaknų sistemą ir geriau sodinamos tiesiai į žemę.

Ar turėtumėte dėti Epsom druskos ant pomidorų augalų?

Epsomo druska yra natūralus mineralinis junginys, sudarytas iš magnio ir sulfato. Jis dažnai rekomenduojamas kaip savitarnos priemonė esant raumenų skausmams, peršalimo simptomams ir gydomiesiems tepalams. Daugelis sodininkų taip pat rekomenduoja pomidorų augalus dėti Epsom druska, nes ji turi nuostabią naudą pomidorų gyvybingumui, sveikatai ir skoniui.

Kodėl mano pomidorų augalai vis dar maži?

Pomidorams augti reikalinga maistinių medžiagų turtinga dirva. Jei dirvožemio nėramaistinių medžiagų, augalas patirs daug problemų, įskaitant sulėtėjusį ar sulėtėjusį augimą. Nesveikas augalas taip pat labiau pritraukia kenkėjus ir ligas. Sustingusio augalo vaisiai išliks smulkūs ir sunoksta ilgiau.

Kaip pataisote sustingusius pomidorus?

Pomidorai, kuriuose trūksta azoto arba fosforo, bus sustingę. Jei pomidoras auginamas skurdžioje dirvoje, šias problemas gali išspręsti trąšos. Kai dirvožemio temperatūra yra žemesnė nei 50 laipsnių pagal Farenheitą, pomidorų šaknys negali absorbuoti fosforo.

Ką kiaušinių lukštai daro pomidorų augalams?

Kiaušinių lukštai yra puikus būdas pridėti maistinių medžiagų auginant pomidorų augalus. Jis gali patręšti dirvą ir dirbti kaip mulčias. Be to, jis gali būti naudojamas kaip pradinis puodas ir dedamas į komposto krūvą. Tačiau turimi tyrimai nėra įtikinami, ar kiaušinių lukštai apsaugo nuo žiedų puvinio ir atgraso nuo kenkėjų.

Kada nustoti laistyti pomidorų augalus?

Dirvožemio drėgmės lygio stebėjimas yra geriausias būdas nustatyti, kada nustoti laistyti pomidorus arba duoti jiems atsigerti. Arizonos universiteto kooperatyvo plėtra rekomenduoja patikrinti dirvožemį kasant maždaug 6 colius žemyn mentele arba zondu, kad patikrintumėte drėgmės lygį jūsų sode.

Kaip gauti daugiau pomidorų augalų žydėjimo?

Kaip padidinti gėles ant pomidorų augalų? Jei jūsų pomidorų augalai nežydi, galite reguliariai laistyti, patręšti tinkamomis trąšomis, suteikti pakankamai saulės šviesos ir taikyti geras ligų kontrolės priemones. Jei norite daugiau gėlių, galite pasirinkti neapibrėžtą veislę.

Ar turėtumėte laistyti pomidorų augalus kasdien?

Pomidorų augalus reikia laistyti kasdien arba kas antrą dieną, nebent neseniai buvo lietus. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną. Geriausiaslaikas laistyti augalus yra anksti ryte, kol saulė dar nekaista.

Kokie pomidorų augalų perlaistymo požymiai?

Perlaistytų augalų stiebai ir lapai gali nuvyti arba pageltę, lapuose gali atsirasti iškilimų ir pūslių arba jie gali visiškai nukristi, jei augalai ir toliau gaus per daug vandens. Kitas būdas atskirti perlaistytus augalus nuo perlaistytų augalų, kai atvejis pakankamai rimtas, yra patikrinti šaknis.

Kaip atrodo perlaistyti pomidorų augalai?

Perlaistytas pomidorų augalas atrodys nuobodu ir prislėgtas. Be to, jo lapai gali pagelsti, kurie ilgainiui paruduoja aplink kraštus. Perlaistyto pomidoro vaisiai atrodys įtrūkę. Ir sunkiais perlaistymo atvejais pomidorų augalas nuvys.

Kas atsitiks, jei neišgnybsite pomidorų?

Kas atsitiks, jei neištrauksite? Nedresuojami pomidorai išaugins daug žiedų ant didelės lapijos masės, o tai spaudžia energijos atsargas, nuskina nekokybiškai ir yra sunkiai prilaikomas.

Ar turėčiau nupjauti apatinius pomidorų augalų lapus?

Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis bus užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.

Ar pomidorams patinka bananų žievelės?

Nors augalams reikia azoto (atminkite NPK ant trąšų), per daug azoto sukurs daug žalių lapų, bet mažai uogų ar vaisių. Tai reiškia, kad bananų žievelės, kuriose gausu kalio, puikiai tinka tokiems augalams kaip pomidorai, paprikos ar gėlės. Bananų žievelėse taip pat yra kalcio, kuris apsaugo nuo pomidorų žiedų puvimo.

Kaip dažnai turėčiau įdėtikiaušinių lukštai mano sode?

Augalai pasisavina kalcį iš kiaušinių lukštų ir auga be problemų. Norėdami gauti maksimalų efektą, prieš sodindami į kiekvieną duobutę pabarstykite kiaušinių lukštus. Tada kas dvi savaites apibarstykite papildomais kevalais aplink savo augalų pagrindą.

Kaip užauginate didelius pomidorus?

Pirmas žingsnis auginant didelius ir sveikus pomidorus – pasirinkti tinkamus augalus. Nesvarbu, ar pradedate nuo sėklų, ar renkatės augalus iš darželio ar sodo centro, norėsite išsirinkti geriausius sodinimui skirtus sodinukus. Jei sėsite pomidorų sėklas tiesiogiai, išretinsite augalus ir paliksite tik pačius stipriausius ir sveikiausius toliau vystytis.

Kaip persodinti pomidorų augalą į didesnį vazoną?

Kaskite duobę, keliais coliais gilesnę nei jūsų augalas. Naudokite liniuotę arba matavimo juostą, kad nustatytumėte savo augalo aukštį nuo konteinerio apačios iki stiebo viršaus. Naudokite šį skaičių, kad padarytumėte skylę tos srities, į kurią persodinsite pomidorus, viduryje. Skylė turi būti keliais centimetrais gilesnė už patį augalą.

Kaip genėti pomidorus, kad jie būtų didesni?

Kaip genėti pomidorus? 1 Galite padidinti pomidorų dydį genėdami augalą. … 2 Apkarpykite pomidorų augalą, nupjaudami visus galinčius iššokti čiulptukus ir apsiribokite vienu stiebu (pagrindiniu stiebu). 3 Be to, palikite tik nuo 2 iki 3 žiedų viename skepe, o likusius nupjaukite. …

Kaip tręšiate pomidorų augalus, kad jie padidėtų?

Patepkite pomidorų augalus papildomomis trąšomis, kad padidintumėte vaisių dydį. Kai pirmasis pomidoro vaisius pasiekia golfo kamuoliuko dydį, kiekvieno augalo pagrindą užtepkite po 1 valgomąjį šaukštą 34-0-0 amonio nitrato trąšų. Kartokite trijų savaičių intervalais iki derliaus nuėmimo.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: