Kaip pataisote kojas apaugusius sodinukus?

Kiek sėklų yra pupelių skylėje?
Ar galiu išsaugoti savo pomidorų augalus kitiems metams?
Kaip paruošiate dirvą konteineriniams pomidorams?
Ar pipirai apsidulkina?
Kiek kartų galite nuimti derlių iš pomidorų augalo?


Geriausias būdas pataisyti kojas apaugusius sodinukus – kuo greičiau suteikti jiems daugiau šviesos! Tai gali reikšti, kad reikia pridėti papildomą auginimo lemputę, jei jos dar nenaudojate, pakeisti į stipresnę šviestuvą arba nuleisti esamą šviestuvą arčiau sodinukų, kad būtų veiksmingiau.

Ar galite išsaugoti ilgakojus sodinukus?

Kartais kojomis apaugusius sodinukus galima išgelbėti kiekvieną dieną švelniai braukiant pirštais pirmyn ir atgal augalų viršūnes. Šis paprastas judesys imituoja lauko vėją ir priverčia sodinukus manyti, kad jiems reikia užauginti storesnius stiebus, kad atlaikytų vėjuotą oro sąlygas.

Kodėl mano sodinukai ilgi ir dygliuoti?

Paprasčiausiu lygiu kojų sodinukus sukelia šviesos trūkumas. Gali būti, kad lange, kuriame auginate sodinukus, nėra pakankamai šviesos, arba gali būti, kad žibintai, kuriuos naudojate kaip auginimo lemputę, nėra pakankamai arti sodinuko. Bet kuriuo atveju daigai taps kojomis.

Ar galima užkasti kojomis apaugusių sodinukų stiebus?

Ar galima kojas apaugusius sodinukus įkasti giliau į dirvą? Paprastai taip, kojomis sodinukus galite sodinti giliau į dirvą, kad kompensuotumėte itin ilgus stiebus! Tačiau venkite pagundos sodinti juos giliau iš karto, kai jie dar labai jauni ir švelnūs.

Ar išliks kojiniai augalai?

Kojos dažnai rodo, kad persodinus jūsų sodinukus nepavyks. „Kiti dalykai, kurie atsitinka su kojytais sodinukais, yra tai, kad jie nesukaupia tiek daug angliavandenių“, – sakė Pietų Dakotos sodininko vyriausiasis koordinatorius Davidas Graperis.

Kaip pataisyti kojuotą augalą?

Įsitikinkite, kad turite tinkamą apšvietimą. Jei jūsų augalas trokšta šviesos, jis sutelks savo energiją į šviesos šaltinio link, todėl ant vieno bus ilgi, spygliuoti stiebai.pusėje, o kitoje beveik jokio augimo. Tai galite ištaisyti perkeldami augalą arčiau lango arba įdėdami augimui skirtą šviesą.

Kada turėčiau sugnybti sodinukus?

Kai daigai yra 3 ar 4 colių aukščio ir turi pakankamai tikrų lapų, aš juos sugnybsiu atgal. Galite naudoti žirkles ar genėjimo žirkles, bet nykščiu ir smiliumi veikia puikiai. Kol jūsų daigai auga patalpose, sutvirtinkite juos, šiek tiek apdorodami juos žmogaus rankomis.

Kaip dažnai turėčiau laistyti sodinukus?

Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.

Ką reiškia augalas su kojomis?

Jei augalas tapo „kojuotas“, tai paprastai reiškia, kad jis auga taip, kad jo stiebai tikrai ilgi, o viršuje yra tik keli lapai. Augdami augalai ieško šviesos.

Kaip pataisyti kojuotą augalą?

Galite ne tik perkelti kojas kambarinį augalą į daugiau šviesos, bet ir jį nupjauti, kad paskatintumėte naujų stiebų dygimą ir augimą, kad atkurtumėte buvusį vešlumą. Išskirtinai ilgus, liaunus stiebus nupjaukite trečdaliu jų ilgio, nukirpdami tiesiai virš mazgo (taško, kur nuo stiebo auga lapai).

Kaip padaryti, kad sodinuko stiebas būtų storesnis?

Galite gauti storesnius savo augalų stiebus, suteikdami jiems reikiamą saulės šviesos, vandens, aeracijos, azoto ir vietos kiekį. Dažniausia priežastis, kodėl jūsų augalai neaugina storų stiebų, yra saulės šviesos trūkumas. Norėdami geriau juos auginti, turite sužinoti apie savo augalų poreikius.

Kaip atrodo slopinimas?

Slopinimo simptomų nustatymas Jauni lapai nuvysta ir tampa žaliai pilkai rudi. Trūksta šaknų,sustingę arba turi pilkšvai rudų įdubusių dėmių. Pūkuotas baltas voratinklį primenantis augimas ant užkrėstų augalų dalių esant didelei drėgmei.

Ar galite išsaugoti kojas apaugusius sodinukus?

Kartais kojomis apaugusius sodinukus galima išgelbėti kiekvieną dieną švelniai braukiant pirštais pirmyn ir atgal augalų viršūnes. Šis paprastas judesys imituoja lauko vėją ir priverčia sodinukus manyti, kad jiems reikia užauginti storesnius stiebus, kad atlaikytų vėjuotą oro sąlygas.

Ar sodinukams reikia tiesioginių saulės spindulių?

Dauguma sėklų nesudygs be saulės spindulių ir geriausiai sudygs 12–16 valandų per dieną. Patalpoje sėklų talpyklas dėkite į saulėtą, į pietus nukreiptą langą ir kiekvieną dieną apverskite indą ketvirtadaliu apsisukimo, kad daigai nepasiektų šviesos ir nesusiformuotų silpni, pailgi stiebai.

Kaip pastorinti augalų stiebus?

Galite gauti storesnius savo augalų stiebus, suteikdami jiems reikiamą saulės šviesos, vandens, aeracijos, azoto ir vietos kiekį. Dažniausia priežastis, kodėl jūsų augalai neaugina storų stiebų, yra saulės šviesos trūkumas. Norėdami geriau juos auginti, turite sužinoti apie savo augalų poreikius.

Koks skystis paskatins augalą greičiau augti?

Vanduo, kaip ir saulės šviesa, yra dar vienas pagrindinis poreikis gaminti maistą fotosintezės būdu. Giliai dirvožemyje vanduo tiekia maistines medžiagas per šaknų sistemą. Jis neša maistines medžiagas nuo šaknų iki viršūnės, panašiai kaip kraujas žmogaus kūne.

Kokios maistinės medžiagos padeda stiebo augimui?

Dirvožemio maistinės medžiagos azotas ir kalis yra atsakingi už sveiką stiebo augimą. Įprasti azoto šaltiniai yra kraujo miltai ir sojų miltai, o granito miltai arba žalumynai suteikia kalio.

Kuo skiriasi gnybimas ir genėjimas?

Gnybimas yra genėjimo forma. Tu gali tai padarytisu jokiu kitu įrankiu, tik pirštų galiukais ir nagais, nors jei daug ką gnaibyti, švarios žirklės ar žirklės išgelbės manikiūrą. Sakydamas „suspaudimas“ turiu galvoje naujo švelnaus ataugos pašalinimą stiebo gale.

Kokio aukščio turėtų būti sodinukai prieš retinimą?

Sėjinukai turi turėti bent dvi poras tikrųjų lapų ir būti maždaug 3–4 colių (8–10 cm) aukščio prieš retinant. Vakaras yra tinkamas metas retinti daigus, nes dėl vėsesnės temperatūros ir tamsesnės sąlygos likusiems daigams lengviau atsigauti nuo bet kokio patirto streso.

Ar turėčiau migloti savo sodinukus?

Galite purkšti paviršių kasdien arba naudoti drėgmės kupolą – bet kuriuo atveju tinka. Kai pamatysite išdygstančius daigus, sumažinkite rūko kiekį – galite pastebėti netolygų dygimą, todėl rūko iš viršaus dar kelias dienas, kol sudygs dauguma sėklų.

Kiek laiko sodinukai gali išsilaikyti be vandens?

Paprastai augalai be vandens gali išgyventi iki 7 dienų.

Kaip sužinoti, ar mano sodinukams reikia vandens?

Piršto galu išbandykite sodinuko dirvožemį iki maždaug colio gylio. Jei žemė yra sausa, jūsų daigams reikia vandens. Jei žemė permirkusi, jūsų sodinukas buvo perlaistytas.

Kaip apsaugoti savo sodinukus, kad netaptų kojomis?

Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, kad išvengtumėte kojomis apaugusių daigų, tai išjunkite šildomą kilimėlį ir pašalinkite visas dangas, dėl kurių dirva išlieka drėgna, kai sudygsta dauguma sėklų. Taip pat išvengsite naujų sodinukų puvimo. 2. Tebūnie šviesa Štai kaip pradėti sodinukus patalpoje – jūs esate patalpoje.

Kaip pataisyti kojas turintį pomidorų augalą?

Užkaskite pomidorų stiebus. Jei turite pomidorų sodinukus su kojomis, geriausias būdas juos ištaisyti – persodinti (arba persodinti)ir užkaskite stiebus iki žemiausio lapų rinkinio. (Šis metodas taip pat tinka pomidorų, baklažanų ir pipirų daigams.)

Kodėl mano sodinukai tokie kojomis?

Daugumai namų sodininkų pagrindinė kojų sodinukų priežastis yra beveik visada nepakankamas apšvietimas. Net jei dedate juos į pietų pusę nukreiptame lange, vidutinis saulės šviesos kiekis žiemos pabaigoje iki ankstyvo pavasario (kai paprastai pradedama sėti) yra daug mažesnis nei 12–16 valandų, reikalingų stipriam daigų vystymuisi.

Ką darote su kojomis saulėgrąžų sodinukais?

Pasodinkite kojomis apaugusius sodinukus į naują indą arba, jei jie sukietėjo lauke, įsitikinkite, kad stiebas yra iš dalies palaidotas dirvoje. Suteikite augalui daug ryškios šviesos ir vandens. Jums gali prireikti įkalti saulėgrąžas, nes ji auga dėl greito augimo greičio.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: