Kaip išlaikyti pomidorų augalus gyvus ištisus metus?

Kiek laiko užtrunka, kol sėklos sudygsta popieriniame rankšluostyje?
Ar tinka pomidorus laistyti kiekvieną dieną?
Ar traukiate pomidorų augalus sezono pabaigoje?
Kaip išdžiovinti augalų žemę?
Ar galima auginti agurkus pakeltoje lysvėje?


Pomidorai teikia pirmenybę 65–80 laipsnių Farenheito temperatūrai, bet gali būti gyvi ir žemesnėje temperatūroje, ~40 laipsnių pagal Farenheitą. Kad pomidorai išliktų gyvi, palaikykite aukštesnę nei nulio temperatūrą, kuri žudo augalą. Perkelkite augalus į patalpą arba uždenkite augalus plastiku, kad išlaikytumėte šilumą lauke. Paprastai pomidorų augalus galima išlikti gyvus iki 2 metų, jei jie nėra veikiami šalčio ir gauna saulės 6-8 valandas per dieną. Tačiau daugumoje vietovių pomidorų augalus reikia sodinti kasmet, nes jie negali ištverti žiemų, jei yra veikiami šalčio.

Ar galima pomidorų augalus laikyti per žiemą?

Žiemojantys pomidorai: galite atnešti pomidorus vasaros pabaigoje, kol jie nesušals. Laikui bėgant jie duos vis mažiau vaisių ir galiausiai nustos gaminti. Arba galite auginti pomidorus patalpose iš eilės, kad galėtumėte turėti šviežių pomidorų visą žiemą.

Ar pomidorų augalai atauga kiekvienais metais?

Paprastai pomidorų augalai kasmet neatauga, nes neatlaiko šalčio. Vietose, kuriose nėra šalnų, pomidorų augalai gali gyventi ir duoti vaisių iki 2 metų.

Kokia yra pomidorų augalo gyvenimo trukmė?

Pomidorų augalas paprastai gyvena vieną vegetacijos sezoną (6–8 mėnesius), kai jis auginamas lauke, tačiau auginant idealiomis arba kontroliuojamomis augimo sąlygomis patalpose, pomidorų augalai gali išgyventi 2–5 metus. Sveikų auginių dauginimas taip pat gali pratęsti jų gyvenimą neribotą laiką.

Ką jūs darote su vazoniniais pomidorų augalais žiemą?

Galite išlaikyti pomidorų augalą gyvą visą žiemą, jei auginsite jį konteineryje, kurį galėtumėte perkelti į patalpą prieš pirmąsias šalnas. Žiemą jis gali duoti vaisių arba neduoti vaisių, priklausomai nuo jūsų namų temperatūros ir temperatūrosaugalo gaunamos šviesos kiekis. Kalbant apie konteinerio dydį, didesnis yra geresnis.

Kiek laiko pomidorų augalas derės patalpose?

Patalpoje pasodintas pomidorų augalas gali duoti vaisių ištisus metus, nes jam negresia užšalimas. Jums tiesiog reikia būti stropiai ja rūpintis. „Geriausias variantas yra išbandyti kelias skirtingas veisles ir pasodinti keletą sėklų kas du ar tris mėnesius“, – sako LeHoullier.

Ar kiaušinių lukštai tinka pomidorų augalams?

Kiaušinių lukštai yra puikus būdas pridėti maistinių medžiagų auginant pomidorų augalus. Jis gali patręšti dirvą ir dirbti kaip mulčias. Be to, jis gali būti naudojamas kaip pradinis puodas ir dedamas į komposto krūvą. Tačiau turimi tyrimai nėra įtikinami, ar kiaušinių lukštai apsaugo nuo žiedų puvinio ir atgraso nuo kenkėjų.

Kada turėčiau pašalinti pomidorų augalus?

Jei laistėte sausros metu, tręšėte kas mėnesį ir stengiatės apsisaugoti nuo grybelinių ligų, bet vis tiek turite augalą, kuris atrodo kaip aukščiau, tikriausiai laikas jį tiesiog ištraukti. Šis augalas turi nedaug pomidorų, o ligoti lapai beveik iki viršaus.

Kaip šalta yra per šalta pomidorams?

Žemos temperatūros, nors pomidorų augalai gali išgyventi iki 33 laipsnių pagal Farenheitą, jiems kyla problemų, kai temperatūra nukrenta žemiau 50 laipsnių F, teigia JAV Žemės ūkio departamento tyrimų tarnyba.

Kiek pomidorų nusodinate nuo vieno augalo?

Kada turėčiau pašalinti pomidorų augalus?

Jei laistėte sausros metu, tręšėte kas mėnesį ir stengiatės apsisaugoti nuo grybelinių ligų, bet vis tiek turite augalą, kuris atrodo kaip aukščiau, tikriausiai laikas jį tiesiog ištraukti. Šis augalas turi nedaug pomidorų, o ligoti lapai beveik iki viršaus.

Ar pomidorų augalams patinka kavos tirščiai?

Kavos tirščiaiyra apie 2% azoto, taip pat įvairus fosforo ir kalio kiekis, kurie yra labai svarbūs pomidorų augalų augimui. Įmaišę šiek tiek kavos tirščių į dirvą po pomidorų augalais, įvesite šių maistinių medžiagų, kurių reikia augalams klestėti.

Kiek kartų pomidorų augalas duos vaisių?

Jei pasodinsite vadinamąsias determinuotas (arba krūminių) pomidorų veisles, turėsite tik vieną pomidorų derlių, kol augalai numirs. Ryžtingi pomidorų augalai yra „užprogramuoti“ augti, žydėti ir duoti vaisių tik vieną kartą per auginimo sezoną, rašoma „The Old Farmer’s Almanac“.

Kiek laiko užtrunka, kol pomidorų augalas duoda vaisių?

Kaip genėti pomidorų augalus?

Norėdami išauginti kuo stipresnį pomidorų augalą, genėkite šoninius stiebus žemiau pirmojo vaisiaus spiečiaus. Pomidorų augalui bręstant pradeda gelsti apatiniai jo lapai. Suimkite arba genėkite pageltusius lapus, kad išvengtumėte ligų, pagerintumėte pomidorų augalo išvaizdą ir padėtumėte augalui skirti savo energiją vaisių gamybai.

Kiek laiko pomidorų augalai gali išsilaikyti be vandens?

Pasodinti į konteinerį ar sodo dirvą pomidorų augalai gali išbūti be vandens 36 valandas. Norite to vengti, nes tai sukelia augalui stresą, kuris turi įtakos jo augimui. Norėdami išvengti šios problemos, galite naudoti savaiminio laistymo indą arba lašelinę laistymo sistemą.

Ar bananų žievelės tinka pomidorams?

Nors augalams reikia azoto (atminkite NPK ant trąšų), per daug azoto sukurs daug žalių lapų, bet mažai uogų ar vaisių. Tai reiškia, kad bananų žievelės, kuriose gausu kalio, puikiai tinka tokiems augalams kaip pomidorai, paprikos ar gėlės. Bananų žievelėse taip pat yra kalcio, kuris apsaugo nuo pomidorų žiedų puvimo.

Kas yra natūralios pomidorų trąšos?

Dar vienas gėrisnatūralios pomidorų trąšos yra medvilnės sėklų miltai. Jame yra azoto, kalio ir fosforo, todėl jis palaiko visus augimo etapus. Medvilnės sėklų miltuose esančios maistinės medžiagos išsiskiria lėtai, užtruks apie keturis mėnesius, kol jos visiškai išsiskirs.

Ar galiu pakartotinai panaudoti pomidorų augalų dirvą?

A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.

Ar turėčiau nupjauti pomidorų augalų viršūnes?

Norėdami paspartinti nokimą sezono pabaigoje, nuimkite kiekvieno pagrindinio stiebo augantį galiuką likus maždaug keturioms savaitėms iki pirmųjų numatomų rudens šalnų. Dėl šio tipo genėjimo augalas nustoja žydėti ir dėti naujus vaisius, o visas cukrus nukreipiamas į likusius vaisius.

Ar turėčiau nugnybti gėles nuo pomidorų augalų?

Praneškite visus žiedus ir visus vaisius mažiausiai mėnesį po persodinimo, kol augalas bus bent dviejų pėdų aukščio, todėl jis bus priverstas nukreipti savo energiją stiprios šaknų sistemos kūrimui.

Kuo turėčiau padengti pomidorų augalus?

Kai nakčiai numatomas šalnas arba temperatūra (30 s ar net 40 ºF), uždenkite pomidorų augalus skaidriu plastiku arba brezentu. Jei susiduriate su ilgalaikiu šalčio modeliu, apsvarstykite galimybę reguliariai naudoti kokybišką apsaugą nuo užšalimo.

Ar galite išlaikyti pomidorų augalą gyvą ištisus metus?

Ar galite išlaikyti pomidorų augalą gyvą ištisus metus? – Chrissy H Pomidorus galite auginti patalpose, kad jie išliktų gyvi ištisus metus, tačiau kambariniai pomidorai vasarą būna mažesni už lauko augalus ir duoda mažiau derliaus. Galite perkelti augalus žiemai iš lauko į patalpą, bet ilgainiui jie sustosgamina vaisius.

Kaip išlaikyti savo pomidorų augalus sveikus?

Ir toliau konkuruokite su piktžolėmis įlankoje – piktžolės yra vienas didžiausių žalos bendrai pomidorų augalų sveikatai. Pomidorų augalams reikia visų maistinių medžiagų ir vandens, kurį jie gali gauti vasaros mėnesiais, kad ir toliau duotų vaisių.

Ar galiu žiemai atsinešti pomidorų augalą?

Tačiau pomidorų augalas yra vienmetis, kuris mirs dėl šalto žiemos klimato. Norėjau sužinoti, ar galėčiau išlaikyti augalą gyvą, jei įnešsiu jį žiemai į patalpą. Pomidorų augalą galite įnešti į vidų žiemai, paėmę 3–4 auginius ir įdėję juos į vandenį.

Kaip išsaugoti pomidorų sėklas kitiems metams?

Sėklų taupantiems šį procesą paspartinsime. Pirmas žingsnis – išsirinkti geriausiai atrodančius pomidorus. Norite išsaugoti sėklą iš geriausių vaisių, kad kitų metų augalas turėtų gerus genus. Atminkite, kad turėtumėte saugoti tik atvirai apdulkintų (OP) pomidorų sėklas.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0