...

Ar pomidorų augale gali būti per daug pomidorų?

Ar galite auginti kambarinį pomidorų augalą?
Ar prieš kompostuojant kiaušinių lukštus reikia nuplauti?
Kaip apsaugoti savo vazoninius augalus nuo šalčio?
Ar galiu purkšti aušrą ant pomidorų augalų?
Kaip naudoti kiaušinių lukštą kaip trąšą?


Nors šie čiulptukai ilgainiui gali tapti pilnavertėmis šakomis ir duoti vaisių, pomidorų augalas gali tapti per didelis dėl papildomos lapijos ir ilgainiui neduos tiek daug vaisių.

Ar galite turėti per daug pomidorų ant augalo?

Jei jūsų pomidorų augalai bus neparemti, ilgainiui dėl per daug šakų ir per daug vaisių jūsų augalas nuguls ant žemės ir jūsų pomidorai bus užkrėsti ligomis ir kenkėjais. Tai taip pat lems mažesnius pomidorus arba ilgesnį laikotarpį, kol jie užaugs iki pilno dydžio.

Kiek pomidorų gali užaugti pomidorų augalas?

Ar pomidorų augalas gali žydėti per daug?

Per daug gėlių pomidorų augale sukels konkurenciją dėl maistinių medžiagų tarp gėlių. Kaip konservavimo būdas, pomidorų augalas automatiškai nutrūks ir numes žiedus. Kai jūsų augalas pradės derėti, ši problema turėtų išsispręsti savaime be įsikišimo, kol dirva bus gera.

Ar ant augalo gali būti per daug pomidorų?

Jei jūsų pomidorų augalai bus neparemti, ilgainiui dėl per daug šakų ir per daug vaisių jūsų augalas nuguls ant žemės ir jūsų pomidorai bus užkrėsti ligomis ir kenkėjais. Tai taip pat lems mažesnius pomidorus arba ilgesnį laikotarpį, kol jie užaugs iki pilno dydžio.

Ar reikia nupjauti pomidorų augalų viršūnes?

Norėdami paspartinti nokimą sezono pabaigoje, nuimkite kiekvieno pagrindinio stiebo augantį galiuką likus maždaug keturioms savaitėms iki pirmųjų numatomų rudens šalnų. Dėl šio tipo genėjimo augalas nustoja žydėti ir dėti naujus vaisius, o visas cukrus nukreipiamas į likusius vaisius.

Ar turėtumėte pašalinti apatinius pomidorų augalų lapus?

Jei jūsų augalai auginami tinkamaiTarpas tarp jų, šviesa pasieks apatinius lapus ir jų nereikia šalinti. Kai apatiniai lapai pradeda gelsti, tai yra ženklas, kad jie užsidaro, todėl juos reikia pašalinti, kol jie netaps cukraus nutekėjimu likusioje augalo dalyje.

Ar galima per daug genėti pomidorus?

5. Per genėjimą. Pernelyg genint pomidorų augalus, pašalinama per daug šešėlį skleidžiančių lapų, todėl vaisius veikia karšta saulė, o tai gali nuplikyti. Vienu metu pašalinus daugiau nei trečdalį žalumynų galima padaryti daugiau nei sudeginti vaisius; tai gali baigtis augalo mirtimi.

Kiek metų galite sodinti pomidorus toje pačioje vietoje?

Pirma, niekada nesodinkite pomidorų (ar bulvių) į tą pačią dirvą dvejus metus iš eilės. Jų buvimas pritraukia šakniavaisius nematodus, kurie pirmaisiais metais nėra problema, tačiau antraisiais metais didėjant jų populiacijai, augalai kenčia ir dažnai miršta.

Kiek kartų pomidorų augalas duos vaisių?

Paprastai per sezoną nuimamas tik vienas derlius, o visi vaisiai sunoksta per savaitę ar dvi. Kas čia? Dėl šios priežasties, jei norite išsaugoti visą derlių iš karto, pirmenybė teikiama tam tikroms pomidorų veislėms.

Ar galite išlaikyti pomidorų augalą gyvą ištisus metus?

Pomidorus galite auginti patalpoje, kad jie išliktų gyvi ištisus metus, tačiau kambariniai pomidorai vasarą būna mažesni už lauko augalus ir duoda mažesnį derlių. Galite perkelti augalus žiemai iš lauko į patalpą, bet ilgainiui jie nustos duoti vaisių.

Ar turėtumėte pašalinti ankstyvus pomidorų žiedus?

Kuo anksčiau sugausite pomidorų žiedus, tuo geriau, nes augalas bus išeikvojęs mažiausiai energijos jiems auginti. Atminkite, kad pomidorų žiedus reikia skinti tik jauniems augalams, kurie dar nėrapastatytas galutiniame puode/sodo lysvėje!

Ar turėčiau nuskinti geltonas gėles nuo pomidorų augalų?

Praneškite visus žiedus ir visus vaisius mažiausiai mėnesį po persodinimo, kol augalas bus bent dviejų pėdų aukščio, todėl jis bus priverstas nukreipti savo energiją stiprios šaknų sistemos kūrimui.

Ar galiu genėti subrendusius pomidorų augalus?

ATSAKYMAS: kai jūsų pomidorų augalai pasieks 18 colių aukščio, galite pradėti juos genėti arba karpyti, kad padėtų jiems daugiau energijos nukreipti pomidorų auginimui ir mažiau išleistų žalumynams vystyti.

Kodėl mano pomidorų augalai užauga tokie dideli?

Pomidorų augalai gali užaugti labai aukšti, jei jie yra pertręšti, ypač trąšomis, kuriose yra daug azoto. Idėja yra ta, kad dėl azoto („žaliavimo maistinė medžiaga“) stiebai ir lapai auga dideli ir stori, o tai daro įtaką gėlių ar vaisių sąskaita.

Ar galima pomidorų augalus genėti atgal?

Pomidorų augalų genėjimas padeda jiems augti anksčiau sezono metu. Pomidorai gali būti stipresni, didesni ir sveikesni. Kai pomidorų augalai genimi ir sukraunami, sumažėja jų tikimybė užsikrėsti ligomis, nes lapai ir stiebai išlieka sausesni ir leidžia geriau cirkuliuoti.

Ar ant augalo gali būti per daug pomidorų?

Jei jūsų pomidorų augalai bus neparemti, ilgainiui dėl per daug šakų ir per daug vaisių jūsų augalas nuguls ant žemės ir jūsų pomidorai bus užkrėsti ligomis ir kenkėjais. Tai taip pat lems mažesnius pomidorus arba ilgesnį laikotarpį, kol jie užaugs iki pilno dydžio.

Kaip neleisti, kad mano pomidorų augalai augtų per aukšti?

ATSAKYMAS: galite neleisti pomidorams užaugti per aukštai juos genėdami. Genėjimas taip pat skatina augalą auginti vaisius, o ne sukurti daugiau žalumynų. Visada naudokite švarias, sterilizuotas žirkleskai genėsite, kad jūsų sode neplistų ligos.

Ar pomidorų lapai turi liesti žemę?

Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis yra užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.

Kada reikia genėti pomidorus?

Kada genėti pomidorus. Geriausias laikas pradėti genėti pomidorų augalus yra praėjus 2–3 savaitėms po to, kai pasodinate pomidorų augalą į žemę. Tai laikas, kai augalas greičiausiai pradės augti kiek įmanoma daugiau, todėl bus naudinga, kad jo augimas būtų nukreiptas į kelis stiebus.

Kas atsitiks, jei nuo pomidorų augalų nupjausite visus lapus?

Augalas skirs daugiau energijos pomidorams auginti, jei pašalinsite ir kai kuriuos lapus. Aš pašalinu visus lapus iki pirmosios pomidorų kekės ant pagrindinio stiebo. Kai augalas užauga, nupjaunu dar daugiau lapų. Vis dėlto stengiuosi išlaikyti gražią lapų sruogą viršuje, kad augalas galėtų augti.

Kiek lapų galiu pašalinti iš pomidorų augalų?

Jei kiekvienam augalui paliksite 6–7 suaugusius lapus, viskas bus gerai. Lapų, kuriuos galima pašalinti iš augalo, skaičius skiriasi priklausomai nuo veislės. Pavyzdžiui, romų vyšninių pomidorų veislės turi labai atvirą lapų struktūrą su mažais lapeliais, todėl vargu ar reikia nuimti jų lapų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: