Jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių, laistykite augalą dažniau. Pavasarį ir vasarą du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.
Kodėl mano cukinijos augalas neduoda moteriškų žiedų?
Jei augalas dar nesubrendęs, jam trūks moteriškų žiedų ir jis neduos vaisių. Itin karštas oras taip pat gali būti veiksnys, ribojantis cukinijų vaisių augimą.
Kiek laiko užtrunka, kol iš cukinijų išauga moteriški žiedai?
Pirmasis jų darbas – atidaryti ir pritraukti į sodą bites. Tai įvyksta likus maždaug 10 dienų iki pirmųjų patelių žydėjimo. Vyriški žiedai laikomi virš vynmedžių per ploną stiebą. Turėtumėte stebėti bičių veiklą savo sodo lopinėlyje ir aplink jį, tačiau šiuo metu patelių žydėjimų rasite nedaug, jei tokių yra.
Ar turėčiau nupjauti vyriškų cukinijų žiedus?
Nereikia nupjauti cukinijų žiedų. Bet jei jums patinka valgyti žiedus, tai visiškai gerai. Nupjaukite tik vyriškas gėles, kad nesumažėtų derliaus dydis. Kiekvienam augalui tereikia vienos ar dviejų vyriškų žiedų, kad būtų galima visiškai apdulkinti visas moteriškas cukinijos žiedas.
Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?
Bet su tik vienu augalu vis tiek gausite vaisių? Sode pats pasodintas cukinijos augalas duos vaisių, antro augalo kryžminiam apdulkinimui NEREIKIA. Taip yra dėl to, kad cukinijų augalai yra vienanamiai, o tai reiškia, kad ant vieno augalo jie skleidžia ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.
Ar turėčiau nupjauti vyriškus cukinijų žiedus?
Pašalinus moliūgų gėles galite kontroliuoti augalo produktyvumą. Skvošo augalai linkę duoti daugiau vyriškų gėlių nei moteriškų, bet jūsgali pašalinti perteklinį vyrišką žydėjimą, kad augalai galėtų sutelkti dėmesį į vaisių vystymąsi. Žiedai taip pat valgomi.
Ar galite rankiniu būdu apdulkinti cukinijas?
Visi moliūgų augalai gali būti apdulkinami rankomis, pavyzdžiui, sviestmedžiai, moliūgai, gilės, Habardas, cukinijos ir kt. Visi šie augalai gamina moteriškas ir vyriškas gėles, kurias reikia apdulkinti.
Ar cukinijos apsidulkina?
Cukinijos nėra savidulkės. Jame yra vyriškų ir moteriškų žiedų, kuriems reikia bičių ir kamanių pagalbos, kad išskristų iš vyriškų gėlių, surinktų žiedadulkes, o paskui išskirstytų jas į moteriškų gėlių piesteles.
Ar „Miracle Grow“ tinka cukinijoms?
Jei ieškote puikaus cukinijų pasirinkimo, rekomenduoju universalų augalinį maistą „Miracle-Gro“. Tai viena geriausių cukinijų trąšų! Šios trąšos akimirksniu maitinasi ir suteikia didesnes, geresnes cukinijas. Galite tepti kas dvi savaites su sodo šėrykla.
Kodėl visi mano moliūgų žiedai yra vyriški?
Jei nėra moteriškų gėlių, nebus apdulkinimo. Pagrindinės priežastys, kodėl jūsų moliūgų augalas turi tik vyriškus žiedus, yra aukšta temperatūra ir didelis azoto kiekis dirvožemyje. Taip pat gali būti tiesiog per anksti, kad išdygtų moteriškos gėlės.
Kiek gyvena cukinijų augalai?
Kadangi tai yra vienmečiai augalai, cukinijos gyvens tik vieną auginimo sezoną – nuo 90 iki 150 dienų, priklausomai nuo jūsų vietos, augimo sąlygų ir cukinijų įvairovės. Nors per tą laiką jos gausiai derės, vos užėjus pirmosioms šalnoms, cukinijų augalai žus. Kas tai yra?
Kaip dažnai reikia laistyti cukinijų augalus?
1 colio (2,5 cm) vandens per savaitę idealiai tinka cukinijų augalams. Laistykite kartą per savaitę, kad jūsų cukinijų augalas būtų hidratuotas ir išvengtumėte avandens trūkumas. Jei turite smėlėtą dirvą, cukinijas gali tekti laistyti du kartus per savaitę, kad jos neišdžiūtų.
Ar turėčiau nupjauti cukinijų lapus?
Taip pat nupjaukite visus lapus, kurie užtemdo didesnius besivystančius vaisius. Tai padės saulei juos laiku subrandinti. Taip pat pašalinkite visus lapus, užtemdančius vaisius nuo cukinijų augalų, ir pašalinkite visus lapus, kuriuose vystosi miltligė. Nupjaukite juos ties lapo stiebo pagrindu.
Kaip padaryti, kad mano cukinijos duotų daugiau?
Kad pagerintumėte apdulkinimą, cukinijų plote ir aplink jį pasodinkite daug žydinčių žolelių ir vienmečių augalų. Taip pat galite apdulkinti vynmedžius rankomis, naudodami teptuką arba piršto galiuką, kad žiedadulkes iš vyriškų žiedų perneštumėte patelėmis (daugiau apie tai, kaip apdulkinti rankomis, rasite čia).
Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?
Bet su tik vienu augalu vis tiek gausite vaisių? Sode pats pasodintas cukinijos augalas duos vaisių, antro augalo kryžminiam apdulkinimui NEREIKIA. Taip yra dėl to, kad cukinijų augalai yra vienanamiai, o tai reiškia, kad ant vieno augalo jie skleidžia ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.
Kodėl ant moliūgų gaunu tik vyriškas gėles?
Skvošo augalai turi atskiras vyriškas ir moteriškas gėles. Jei nėra moteriškų žiedų, nevyksta apdulkinimas. Pagrindinės priežastys, kodėl jūsų moliūgų augalas turi tik vyriškus žiedus, yra aukšta temperatūra ir didelis azoto kiekis dirvožemyje. Taip pat gali būti tiesiog per anksti, kad išdygtų moteriškos gėlės.
Ar kavos tirščiai tinka cukinijų augalams?
Cukinijos mėgsta rūgščią dirvą, o į dirvą įdėjus kavos tirščių, sumažės dirvožemio pH, todėl dirvožemis taps rūgštus. Kavos tirščiai taip pat gali būti naudojami kaip mulčias. Norėdami juos naudoti kaip lakštinį mulčią, užtepkite juos aplink savo pagrindąaugalus ir išgrėbkite juos iki plono sluoksnio.
Ar kiaušinių lukštai tinka cukinijų augalams?
Taigi, ką daro kiaušinių lukštai? Padėję juos žemiau pomidorų, paprikų, cukinijų ir moliūgų, lėtas kalcio išsiskyrimas užtikrins, kad jie nenukentės nuo žiedų puvinio, kitaip dar vadinamo (BER). Žiedų puvinys atsiranda, kai augalui trūksta kalcio. Kiaušinių lukštai taip pat padeda atbaidyti šliužus.
Ar galima užgerti vandens cukinijomis?
Perlaistymas. Visiems augalams išgyventi reikia vandens, o cukinijos nėra išimtis. Tačiau cukinijoms augti ir klestėti nereikia labai daug vandens. Jei cukinijas perlaistysite, nuskendusios šaknys sustings ir negalės tinkamai palaikyti augalo.
Ar vyriškos cukinijos gėlės duoda vaisių?
Šios ryškiai oranžinės geltonos gėlės atsiskleidžia ir žydi, kad bitės galėtų perkelti lipnias žiedadulkes iš vyriškų žiedų į moteriškąsias. Apdulkinus, žiedai užsimezga, o prie žiedo pagrindo išauga cukinija. Vyriškos gėlės neduoda vaisių, todėl jas galima skinti neprarandant cukinijų.
Kokios trąšos yra geriausios moliūgams?
Skvošas geriausiai veikia, kai juos maitina trąšomis, kuriose yra lygios azoto, fosforo ir kalio dalys. Šiose organinėse 4-4-4 trąšose yra 4% azoto, fosforo ir kalio masės. Tai suteikia subalansuotą maistinių medžiagų profilį, kuris skatins moliūgų augalus visais gyvenimo tarpsniais.
Kaip dažnai turėčiau laistyti moliūgus?
Kaip dažnai turėčiau laistyti moliūgų augalus? Skvošui reikia vieno colio vandens per savaitę. Norėdami tai pažvelgti į perspektyvą, subrendusius moliūgų augalus turėsite laistyti kartą per savaitę, kad dirvožemis būtų drėgnas 8–12 colių žemiau paviršiaus. Jei jūsų dirvožemis labai smėlėtas arba oras rūko karštas, laistyti teks dažniau.
KOMENTARAI