Norėdami pagreitinti daigumą, uždenkite vazonus plastikine plėvele arba plastikiniu kupolu, kuris tinka ant sėklų pradžios padėklo. Tai padeda išlaikyti sėklas drėgnas, kol jos sudygsta. Kai pamatysite pirmuosius žalios spalvos požymius, nuimkite dangtelį.
Ar turėčiau užberti sėklas žeme?
Dirvožemis bus tolygiai sudrėkintas, nes jis sugeria vandenį iš apačios. Daiginant sėklas dirvoje, lengva jas pasodinti per giliai. Mažos sėklos turi turėti tik lengvą dirvožemio dangą, o didesnės sėklos turi būti ne daugiau kaip puse colio žemiau dirvožemio.
Ar sėklos turi būti tamsoje, kad sudygtų?
Ar popieriniame rankšluostyje sėklos sudygsta greičiau?
3. Daugelis sėklų daug greičiau sudygsta popieriniuose rankšluosčiuose (palyginti su sėklomis, kurios pasodintos dirvožemyje). Šiluma, drėgmė ir kontroliuojamos sąlygos plastikiniame maišelyje padeda jiems sudygti vos per kelias dienas (ar mažiau, priklausomai nuo sėklos).
Kiek laiko reikia uždengti sėklas?
Likus maždaug savaitei prieš sodinant sodinukus į sodą, pradėkite juos grūdinti. Kelioms valandoms padėkite juos apsaugotoje vietoje lauke (iš dalies pavėsyje, apsaugotoje nuo vėjo) ir atneškite nakčiai. Palaipsniui, per savaitę ar 10 dienų, padėkite juos vis daugiau saulės ir vėjo.
Ar sėkloms reikia šilumos, kad sudygtų?
Sėkloms sudygti reikia ir drėgmės, ir šilumos. Prieš sėdami sėklas, pašildykite dirvą. Geriausia šiluma iš apačios sėklų dėkle, neleidžiant vazonų mišiniui išdžiūti.
Ar sėklos gali sudygti per 3 dienas?
Kai juos nukirpsite, įdėkite į stiklinę vandens ir palikite mirkti per naktį. Tai suminkština sėklų dangą ir leidžia greitai sudygti. Pasodinkite savo sėklas į vazoną arba tiesiai į žemę, kaip aš, ir per 3 dienas turėsite daigus!!!
Ką daryti, jei mano sėklos nedygsta?
Patikrinkite, ar sėkla vis dar yra dirvoje. Sėklos pūva – pasodintos per giliai, perlaistytos arba esant šaltam orui, mūsų neapdorotos sėklos gali tiesiog supūti. Išskobkite keletą sėklų ir jas išspauskite. Jei jie yra minkšti arba iš dalies sugedę, tai yra problema.
Kaip daiginate užsispyrusias sėklas?
Sėklų mirkymas yra paprasčiausias būdas suaktyvinti daigumą ir puikiai tinka didelėms, kietoms ir raukšlėtoms sėkloms. Tiesiog įdėkite sėklas į drungną vandenį 24 valandoms, tada pasodinkite. Kai kurioms sėkloms tai gali būti naudojama vietoj skarifikacijos, ypač kai nerimaujate, kad nepakenksite augalui.
Kodėl mano sėklos nedygsta?
Netinkamas vandens kiekis Per daug arba per mažai vandens yra labiausiai tikėtina sėklų nedygimo priežastis. Kai vandens per mažai arba jo nėra, sėklos lieka neaktyvios. Esant per daug vandens, sėklos tampa jautrios puvimui ar infekcijai, kurią sukelia dirvožemyje plintantys grybai (taip pat vadinami „drėkinimu“).
Kokių dviejų sąlygų reikia daugumai sėklų, kad sudygtų?
Visoms sėkloms sudygti reikia vandens, deguonies ir tinkamos temperatūros. Kai kurioms sėkloms taip pat reikia tinkamos šviesos. Kai kurie geriau dygsta esant pilnai šviesai, o kitiems reikia tamsos, kad sudygtų.
Ar galiu naudoti tualetinį popierių sėkloms daiginti?
Dvisluoksnis tualetinis popierius geriausiai tinka šiam projektui. Jis yra šiek tiek stipresnis nei vieno sluoksnio ir geriau laikys sėklas.
Kaip daiginate užsispyrusias sėklas?
Sėklų mirkymas yra paprasčiausias būdas suaktyvinti daigumą ir puikiai tinka didelėms, kietoms ir raukšlėtoms sėkloms. Tiesiog įdėkite sėklas į drungną vandenį 24 valandoms, tada pasodinkite. Kai kurioms sėkloms tai gali būti naudojama vietoj skarifikacijos, ypač kai nerimaujate, kad nepakenksite augalui.
Kaip dažnai turėčiauvandenyje dygstančias sėklas?
Ar laistote sėklas dygimo metu? Prieš daiginant sėklas laikykite drėgnas, bet ne per šlapias. Tai paprastai reiškia laistymą kartą per dieną. Tačiau, jei naudojate sėklų pradžią, gali pakakti plastikinio dangtelio, kad dirvožemis būtų drėgnas, arba galite uždengti talpyklą plastikine plėvele.
Ar turėtumėte laistyti sėklas iškart po pasodinimo?
Pasodinus jums nereikės laistyti, todėl sėklos nejudėtų. Sukurkite mini šiltnamį, uždengdami sėklų dėklą plastikiniu padėklu arba plastikine plėvele. Tai išlaikys drėgmę ir šilumą viduje, ir jums nereikės dar kartą laistyti, kol sėklos nesudygs.
Kiek laiko užtrunka, kol sėklos sudygsta popieriniame rankšluostyje?
Jiems sudygti prireikia 10 dienų. Norėdami daiginti sėklas popieriniuose rankšluosčiuose, surinkite sėklas, popierinius rankšluosčius ir silikoninius arba plastikinius maišelius. Pažymėkite maišelius lipnia juostele (jei naudojate silikoninius maišelius) ir nuolatinį žymeklį, nurodydami datą ir augalo pavadinimą.
Kokia temperatūra per šalta sodinukams?
Ar sėklų mirkymas padeda sudygti?
Pamirkius sėklas, jas galima sėti pagal nurodymus. Sėklų mirkymo prieš sodinimą nauda yra ta, kad sutrumpės dygimo laikas, o tai reiškia, kad galėsite greičiau augti laimingus augalus.
Ar galite perlaistyti naują sėklą?
Atminkite: neperlaistykite! Kai kurie dirvožemio tipai taps kempingi, o vaikštant ant tokios būklės atsiras rimtų įdubimų ir sutankinimo. Bandymas ištaisyti kiemą, pilną gilių pėdsakų, nėra toks darbas, kurio norėtumėte pabandyti! Viršutinis dirvožemio colis turi būti visą laiką drėgnas.
Kiek laiko sodinukai gali išsilaikyti be vandens?
Paprastai augalai be vandens gali išgyventi iki 7 dienų.
Kaip dažnai reikia laistyti dygstančias sėklas?
Ar laistotesėklos dygimo metu? Prieš daiginant sėklas laikykite drėgnas, bet ne per šlapias. Tai paprastai reiškia laistymą kartą per dieną. Tačiau, jei naudojate sėklų pradžią, gali pakakti plastikinio dangtelio, kad dirvožemis būtų drėgnas, arba galite uždengti talpyklą plastikine plėvele.
Kodėl mano sėklos taip ilgai dygsta?
Per mažai vandens Vandens paprastai reikia, kad sėklos sudygtų. Kai sėklos subręsta, jos išdžiūsta. Kad šios subrendusios sėklos sėkmingai sudygtų, jos turi sugerti daug vandens. Tik tada, kai jie sugeria pakankamai vandens, gali vykti ląstelių medžiagų apykaitos procesai ir augimas.
KOMENTARAI