Nauji mokslo metai: kaip tinkamai įrengti mokymosi vietą?

Nauji mokslo metai: kaip tinkamai įrengti mokymosi vietą?

KADA GERIAU BALDUS NUOMOTIS, O NE PIRKTI?
Kaip išsirinkti kokybišką ir patogų lauko gultą?
Kaip išsirinkti prieškambario baldus?
Lauko baldai: kaip nesuklysti renkantis
Kaip išsirinkti čiužinį

Vasaros pabaigoje, artėjant mokslo metams, daugeliui tėvų pasidaro sunku vien nuo minties apie tai, kad vaiką vėl teks paruošti į mokyklą. O ką jau kalbėti apie būsimų pirmokų tėvelius. Tačiau viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atsakymą į klausimą „kaip tinkamai įrengti mokymosi vietą?“ sužinosite jau visai netrukus.

 

Pasirūpinkite gera miego kokybe

 

Vargu ar verta tikėtis gerų mokslo rezultatų, kai vaikas prastai miega. Neuromokslininkai ne kartą akcentavo, jog miegas atlieka svarbų vaidmenį ir augimo, ir mąstymo, ir netgi mokymosi procese. Siekiant pasirūpinti kokybišku vaiko miegu, visų pirma jums reikės patogios viengulės lovos. Tai puiki priemonė, leidžianti pagerinti pažinimo funkciją. Puikiai išsimiegojus, galima net neabejoti, kad eilėraščio tekstas nepasimirš. Be to, patogiai miegant, atsipalaiduoja kūnas, o tai itin svarbu augančiam organizmui.

 

Užtikrinkite patogumą

 

Mokykloje esančios kėdės dažniausiai būna kietos ir ne itin nepatogios. Įrengdami mokymosi vietą namuose, būtinai pasirinkite reguliuojamo aukščio kėdę su patogiu atlošu ir porankiais. Tinkamai parinkta kėdė padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, sumažinti nugaros raumenų įtampą ir skausmą. Idealu, jei rašomojo stalo aukštis taip pat būtų keičiamas.

 

Sureguliuokite apšvietimą

 

Blogai apšviesta mokymosi vieta vargu ar skatins siekti mokslo aukštumų. Mieguistumas yra produktyvumo priešas, todėl tinkamai sureguliuoti apšvietimą labai svarbu. Pernelyg ryškiai šviečiančios lempos gali varginti akis ir sukelti regėjimo problemas. Todėl mieliau norėsis užsimerkti ir pailsėti.

 

Pašalinkite dirgiklius

 

Betvarkė kambaryje vargina ne tik tėvus, bet ir vaikus. Chaotiškoje aplinkoje sunkiau išlaikyti dėmesį. Blaškyti gali ir nuolatinis triukšmas ar ryškios spalvos. Jeigu nėra galimybės mokymosi erdvės įrengti atskirame kambaryje, vizualiai išskirkite mokymosi zoną. Tai galima padaryti panaudojus užuolaidas arba pertvaras. Pagrindinės spalvos interjere turėtų būti šviesios, neutralios. Tačiau nepamirškite įterpti ir ryškių fragmentų. Mėlyna spalva, kitaip dar vadinama intelekto spalva, padeda išlaikyti dėmesį, žalia nuramina, o raudona skatina siekti rezultato.

 

Kalbant apie dirgiklius, verta paminėti ir mobilųjį telefoną. Pasaulyje kiekvieną minutę įvyksta kažkas svarbaus ir įdomaus. Deja, viso informacinio srauto neįmanoma apdoroti. Laikinai apribota prieiga prie informacijos šaltinių padeda įgyvendinti asmeninius tikslus. Gerą rezultatą garantuoja nuoseklumas. Todėl paskatinkite savo vaikus dažniau padėti telefoną į šalį ir, žinoma, nepamirškite patys rodyti tinkamo pavyzdžio.

 

Nesvarbu, kiek praktinių patarimų rasite internete – būtinai atsižvelkite į savo poreikius. Kiekvienas vaikas turi unikalias, nepakartojamas smegenis, todėl universalūs patarimai ne visuomet padės. Linkime sėkmingų mokslo metų ir pačių geriausių rezultatų!

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: