...

Kaip gydyti slogą

Kaip gydyti slogą

Kaip apsaugoti savo namus nuo virusų?
Kaip nepriaugti svorio per šventes
Kaip išvengti rimtų dantenų ligų?
Kaip paskatinti blakstienų augimą
Kaip sumažinti spaudimą, pulsą

Kartais galima pagalvoti, kad keičiantis orui  nėra įkyresnės ligos už slogą. Tai užgula nosį taip, kad neįmanoma pro ją kvėpuoti, tai iš jos įkyriai  ima bėgti skystas sekretas, tai pradeda skirtis tirštos gelsvos išskyros ir pradeda skaudėti galvą. Ir kad ir kiek bandai gydyti  – slogos greitai atsikratyti nepavyksta.

Nepaisant to, slogą, kaip ir kitas ligas, būtina gydyti. Bet pirmiausia reikia įsitikinti, ar sloga infekcinė, ar alerginė. Jeigu alerginė, iš nosies dažniausiai skiriasi skystas sekretas. Jis sutirštėja tik ilgai nesigydant. O kad taip neatsitiktų, reikia gydytis specialiais vaistais. Šaltuoju metų laiku dažniausiai išsivysto infekcinė sloga, kurią iš pradžių – ne ilgiau kaip 3 dienas! – galima gydyti kraujagysles siaurinančiais vaistais. Jeigu per tiek laiko nepavyksta pasveikti, reikia pradėti į nosį lašinti, pavyzdžiui, persikų aliejų, kuris suminkština gleivinę ir palengvina sekreto pasišalinimą.

 

Sakoma, kad negydoma sloga praeina per septynias dienas, o gydoma – per savaitę. Nesvarbu, tikite tuo ar netikite, mokslininkų nustatyta, kad šios ligos trukmė priklauso nuo individualių organizmo savybių, imuniteto pajėgumo. Dėl peršalimo atsiradusi sloga paprastai nepavojinga, tačiau nereikėtų numoti ranka į prastą savijautą. Yra daugybė veiksmingų natūralių būdų pristabdyti vandeningų išskyrų iš nosies tekėjimą, sumažinti nemalonų užgulimo jausmą. Ir nebūtina iškarto pulti naudoti vaistus, kurie sausina nosies gleivinę.

 

Paprasti patarimai slogai gydyti:

Sergant sloga, šienlige, nosies ančių uždegimu, peršalus, labai naudingos eukalipto bei mėtos lapų, eglės pumpurų, kmyno žolės inhaliacijos. Pavyzdžiui, sumaišoma po 4 valgomuosius šaukštus mėtos bei eukalipto lapų ir 25 g eglės pumpurų: 1 valgomąjį šaukštą smulkinto mišinio užpilama vandeniu, 2 minutes pavirinama ir 10-15 min. pakvėpuojama iš indelio kylančiais garais. Tokios inhaliacijos daromos 2-3 kartus per dieną.

 

***

Riebaluose pakepintą svogūną, petražoles, saliero šaknį ir morką užpilkite vandeniu ir virkite. Bebaigiant virti, dar įdėkite kubelį daržovių sultinio, čiobrelių, skiltelę sutrinto česnako ir truputėlį mairūno. Tokią sriubą valgykite karštą ir kvėpuokite jos garais.

 

***

Sergant sloga, į nosį lašinama atskiestų vandeniu citrinos sulčių.

 

***

Nuluptą raudonąjį burokėlį išverdame nedideliame kiekyje vandens ir 2 kartus per dieną į kiekvieną šnervę įlašinama po 5 lašus nuoviro. Šiuo nuoviru galima 3 kartus per dieną išplauti nosį arba įkišti į kiekvieną šnervę juo suvilgytus tamponėlius ir palaukti 15-20 min. Vietoje burokėlių nuoviro galima naudoti raugintas jų sultis: po 2-3 lašus 3 kartus per dieną.

 

***

Šiltas vanduo su jūros druska. Sloguojant tokiu tirpalu gerai išplauti nosį bent dusyk per dieną – kartu su gleivė mis pasišalins virusai, bakterijos, sumažės nosies užgulimas. Prieš tokią procedūrą nosį taisyklingai išpūskite, t. y. pirmiausia pašalinkite gleives iš vienos šnervės (kitą reikia užspausti pirštu), paskui iš kitos.

 

***

RAMUNĖLIŲ ARBATA Šilta, pasaldinta puse šaukštelio natūralaus medaus, ji slopina gerklės uždegimą ir peršulį, ramina sudirgusią gleivinę. Kai skauda gerklę, ramunėlių arbatos per dieną išgurkšnokite iki trijų stiklinaičių, nakčiai užsidėkite ant kaklo stiprios šių vaistažolių ištraukos kompresą.

 

***

Siekiant greičiau išgydyti slogą, reikia laikinai atsisakyti pieno produktų ir miltinių gaminių. O dar geriau – bent vieną dieną pabadauti.

 

***

MEDETKŲ IŠTRAUKA. Stiprios koncentracijos medetkų ištrauka dezinfekuoja burnos gleivinę, mažina uždegimą, skatina atsinaujinti epitelį. Ja gerklę skalaukite 3-5 kartus per dieną. Nutarusi skalauti druskos tirpalu ar šviežių citrinų sulčių ir šilto vandens mišiniu, kad sustiprintumėte gydomąjį poveikį, gerklę galite pasipurkšti propolio ir medetkų tinktūra, šaltalankių ir medetkų aliejaus pagrindo ar kitu augalinės kilmės preparatu.

 

Kaip gydyti mažųjų slogą

Keletas patarimų bei mitų apie vaikišką slogą ir jos gydymo būdus.
• Jei kūdikis nekvėpuoja per nosį, dažniausiai užtenka išvėdinti kambarius, vaiką mingdyti vėsesnėje patalpoje, nosį plauti su sūriu steriliu jūros vandeniu, o kartais užtenka pakelti lovytę (kojūgalio kojas) ir kvėpavimas susitvarko.
vaiku_sloga • Jei vaikui padidėjęs adenoidų kiekis, tokiu atveju vertėtų apsilankyti pas gydytoją ir pasitarti dėl gydymo būdų. Paprastai vaikams iki 3 metų amžiaus adenoidų uždegimas skiriamas atitinkamas gydymas. Nuo 3 metų amžiaus jau gali būti taikomas operacinis gydymas. Vistik tarp tėvų vyrauja mitas, jog adenoidai atauga išoperavus. Tačiau tai nėra tiesa, taip nutinka labai retais atvejais. Pagrindiniai padidėjusio adenoidų kiekio sipmtomai: vaikas vaikšto prasižiojęs, dažnai nenori kvėpuoti per nosį, naktį knarkia. Arba jeigu vaikui kas mėnesį kartojasi sloga, kuri tampa tiršta ir pūlinga, be to dažnai komplikuojasi ausų uždegimu, tai signalas, kad nosiaryklėje išbujoję adenoidai.
• Vaikams negalima lašinti nei morkų, nei alijošiaus, nei kalanchojos, nei svogūnų ar česnako sulčių. Mažiems vaikams šios priemones visiškai netinka, nes tai stiprus nosies gleivinės dirgikliai, kurie pakenkia gleivinės epiteliui ir tiesiog sutrikdo ją. Lygiai tas pats ir su paleistuvės sultimis, jos nėra tinkamos kūdikiams. Šių priemonių negalima naudoti vaikams mažesniems 7 metai.
• Dar vienas slogos gydymo mitas, jog motinos pienas yra vaistas nuo visų ligų, tame tarpe ir nuo slogos. Mamos pieno lašinimas kūdikiui į nosytę, sutirština sekretą ir ją užkemša. Vienas iš būdų padėti atsatyti kvėpavimą yra jau minėtas nosies plovimas su steriliu filtruotu jūros vandeniu bei atsiurbimai. Atsiurbėją reiktų parinkti pagal kūdikio nosytės šnervės dydį, kad galas, kuris dedamas į nosytę pilnai užkištų nosies landą. Galima naudoti ir elektrinį atsiubėją, tačiau maži vaikai dažniausiai priešinasi atsiurbimui, todėl geriau būtų naudoti mechaninį.

 

 

 

 

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: