Kaip paruošti rožes žiemai

Kaip paruošti rožes žiemai

Kaip pasirinkti trąšas
Kaip auginti bijūnus (pinavijus)
Sodo darbai Balandžio mėn.
Kaip teisingai persodinti gėles
Kaip nustebinti savo mylimąją

Rožė  tai nuostabus erškėčių genties dekoratyvinis augalas, dovanojamas moterims ypatingoms progoms. Turbūt daugelis savo kiemuose turi rožių krūmų, tik ar visi moka jomis tinkamai pasirūpinti? Svarbiausi patarimai pateikiami žemiau.

 

Spalį, dar prieš didžiąsias šalnas, reikia pasirūpinti rožėmis. Rožės dengiamos eglišakėmis tik atšalus orams ir esant minusinei temperatūrai. Tačiau prieš tai būtina paruošti žiemoti krūmelius. Nupjaukite nespėjusius sumedėti stiebus, nuskinkite lapus. Profilaktiškai nuo ligų sukėlė-jų nupurkškite vario ar geležies sulfato tirpalu (jis turi būti maždaug 3-5 proc. koncentracijos). Krūmeliais augančias rožes apkaskite žeme, kurioje jos auga, arba durpėmis. Geriausiai arčiau kamieno ir šaknų užberti komposto, jį pavasarį tereikės paskleisti.

[info] „Vienintelis tinkamas laikas genėjimui – pavasaris (kovo pabaiga arba balandis). Rudeninis trumpas genėjimas betikslis (nenaudingas), taip tik nusilpniname krūmą ir suardome krūmo harmoniją.„ [/info]

Laipiojančių rožių stiebus prieš dengdama paguldykite ant po krūmu išdėliotų eglių šakų. Iš viršaus juos taip pat apklokite eglišakėmis. Šiltinti tinka visomis orui laidžiomis medžiagomis, jokiu būdu ne sintetine plėvele, nes augalai, ypač rožės, dėl oro stygiaus gali sunykti. Stiebinių rožių vainikus prieš uždengdama apriškite. Arba žiemai galite persodinti į didelius vazonus ir laikyti šviesioje bei vėsioje patalpoje. Beje, specialistai pataria neskubėti pavasarį nudengti rožių, nes išsprogusius jaunus ūglius gali nudeginti saulė. Nuimkite po kelias eglišakes, o visai atidenkite apniukusią dieną. Nudengtus rožių krūmus pavasarį apipurkškite drungnu vandeniu.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0