Kaip sumontuoti duris

Kaip sumontuoti duris

Esate vyno mylėtojas? Privalote tai žinoti
Kaip užauginti skanius pomidorus – pomidorų ligos
Kaip vėdinti garažą
Kaip kovoti prieš langų rasojimą
Kaip išsirinkti kaitlentę

Vidaus durys – vienas iš pagrindinių akcentų Jūsų namo ar buto interjere. Jose turėtų derėti aukšta kokybė ir šiuolaikiškas dizainas.  Todėl, prieš įsigydami duris, privalote sau, o vėliau ir durų gamintojui, labai aiškiai pasakyti, kokius reikalavimus keliate gaminiui. 

Todėl pirmiausia apie dūrų pasirinkimą.

Tai kaip pasirinkti vidaus durys?

Šiandien yra daug įvairių medžiagų, iš kurių gaminamos vidaus durys. Ko gero dažniausiai durys gaminamos iš  MDF, medžio masyvo ir vis populiarėjančios medžiagos – stiklo.

Stiklinės durys nusipelno ypatingo dėmesio. Stiklinės durys buto interjere žiūrisi labai stilingai ir gali tapti interjero puošmena.

Be to, toks stiklas yra labai stiprus ir ji nėra taip lengva ir paprasta sudaužyti. Net ir sudužus, jis subyra į didelius ir svarbiausia neaštrius gabalus. Todėl traumų tikimybė yra labai nedidelė.

Jei nusprendėte pakeisti buto durys, geriau keisti ir pirkti iškarto visas durys, nes vėliau labai tikėtina, kad bus labai sunku parinkti spalva ir durų fasoną. Spalva gali buti tokia pat, bet skirsis durų atspalvis ir vėliau tai gali labai kristi į akys.

Svarbiausias kriterijus renkantis durys – jos turi patikti jums. Kitaip net ir pačios gražiausios ir brangios durys neatneš jums džiaugsmo ir pasitenkinimo. Ne taip ir dažnai keičiamos vidaus durys. Renkantis durys taip pat nereikėtu labai orientuotis į kainą. Ne visada brangiau yra kokybiškiau.

Vidaus durys netik atskiria vieną kambary nuo kito, bet ir yra ryškus interjero elementas daug ką pasakantis apie buto šeimininko skonį ir gyvenimo būdą.

Šiais laikas durų pasirinkimas labai didėlis. Yra daug durų tipų: stumdomos durys, durys armonika, specialios pertvaros. Pirkėjai  gali rinktis iš daugybės spalvų ir fasonų įvairovės.

Stumdomų durų montavimui reikia papildomu konstrukcijų ir laisvos vietos palei sieną. Durys-armoniką atrodo originaliai, taupo erdvė, bet neužtikrina pakankamos garso izoliacijos. Dažniausiai pasirenkamos varstomos durys, juo lab pasirinkimas išties yra labai didelis.

Populiariausi yra medžio masyvo durys, kurios gaminamos iš ąžuolo, uosio, juodalksnio, pušies ir įvairių raudonmedžio rūšių. Nereikėtu pamiršti, kad masyvas gaunamas suklijavus tašelius. Tai atpigina durų gamyba, liginant su neklijuotu masyvu. Be to taip masyve būna mažiau šakų. Svarbiausiai kaip yra medis apsaugotas nuo drėgmės ir temperatūrų svyravimo. Baigiamasis sluoksnis turi būti labai kokybiškas ir neleisti  prasiskverbti drėgmei.

Į pilnavidurių durų vidų dedamas DSP arba MDF, paviršius apdalinamas natūralaus arba dirbtinio medžio dekoraciją. Tokios durys yra  gana tvirtos, gerai apsaugo nuo garso, bet pakankamai sunkios. Jų svoris gali siekti iki 30 kg.

Tuščiavidurių durų vidinis profilis gaminamas iš spygliuočių medienos ir  užpildomas tvirtu kartonu ar kitu užpildu. Dėl to durys būna ženkliai lengvesnės. Viršun klijuojamas MDF sluoksnis, kuris yra dažomas ar kitaip dekoruojamas  įvairiais dekoro elementais, metalo intarpais, vitražais ir t.t. Dėl mažesnės durų kainos, jos yra pakankamai paklausios. Taip pat gaminamos ir su korio tipo užpildu, jos yra labai lengvos, bet gana trapios.

Durys reikia rinktis labai atidžiai, bet koks brokas ar kažkokie trukumai yra neleistini nes tokios durys jums neilgai tarnaus. Svarbu surasti vidurkį tarp kainos ir kokybės, kas esant tokiai pasiūlos gausai yra gana sudėtinga.

Durys pagamintos pagal užsakymą visada kainuoja brangiau, liginant su standartinėmis. Durys tarnaus ilgiau, jei jas montuos firmos specialistai o ne atsitiktiniai žmonės. Kitaip jus galite netekti garantijos atsiradus kažkokiems gedimams. Jei durys bus tinkamai prižiūrimos, jos tarnaus žymiai ilgiau ir džiugins jus savo išvaizdą.

durys-vidines

Durų montavimas

 

Durų montavimo sudėtingumas dažniausiai priklauso nuo to, kokias duris pasirenkate. Jei renkatės duris, kurių varčioje ir staktoje apkaustai (vyriai, spynos) jau sumontuoti – darbas daug paprastesnis. Jei reikia pačiam įdėti vyrius ir spyną, jau reikia turėti ir gerų įrankių, ir staliaus gabumų. Todėl aptarsime paprasčiausią variantą – kai varčia ir stakta pilnai sukomplektuoti.

Pirmiausia, žinoma, reikėtų pasitikrinti, ar durų anga tinkama montuojamoms durims, ar sienos storis atitinka staktos plotį. Pigesnės durys dažniausiai komplektuojamos su reguliuojamo pločio staktomis – taip paprasčiau. Brangesnėms – jau užsakymo metu labai svarbu nurodyti sienos storį. Jei sienos storis angos viršuje ir apačioje skiriasi iki 5 mm – ne bėda, apvadai paslėps šį neatitikimą. Reikėtų matuoti storiausioje sienos vietoje.

Visai nebūtina, kad durų angos kraštai būtų dailiai nuglaistyti – tiks ir plikos plytos. Tačiau apdaila aplink durų angą turi būti atlikta tinkamai – kad apvadai uždengtų ir tarpelį tarp staktos bei sienos, ir paslėptų bet kokius angos kraštų apdailos nelygumus.

Montuoti pradedame įsistatydami durų staktą su varčia (durys uždarytos – dėžutė) į angą. Tarp angos ir staktos iš šonų  (apačioje, per vidurį ir viršuje) įspraudžiame kaiščius – kad stakta nejudėtų (tačiau nereikia ir labai įveržti). Svarbu, kad staktos apačia visiškai remtųsi į grindis (jei grindys nelygios, po viena iš staktų reikia ką nors padėti, kad išlygintume). Tada reikėtų tą patį padaryti ir staktos viršuje per vidurį. Jei jau stakta stabiliai stovi, galime pradėti reguliuoti: kaladėlę pridėjus prie staktos iš bet kurios pusės, pakalame per kaladėlę – reikia pasiekti, kad kiekviena stakta stovėtų pagal gulsčiuką (geriausia naudoti 2 m ilgio) ir neišsikištų už sienos plokštumos.

Sureguliavus vertikalumą, reikėtų atidaryti duris (jei durys neatsidaro, reikia atsargiai atlaisvinti vienos staktos (geriausia, tą, kurioje montuojasi spynos plokštelė) šoninius kaiščius, ir tarp abiejų staktų įremti tris bruselius (apačioje, viršuje ir per vidurį), atitinkančius staktų atstumą, kai durys laisvai atsidaro (tarpas tarp staktų ir durų turėtų būti apie 3 mm iš abiejų pusių). Patartina tarp staktų ir bruselių naudoti kartoną, ar pan., kad nesubraižytumėte pačios staktos. Jei reikia, vėl paveržkite staktas, pakaldami per šoninius kaiščius.

[info] Montavimas. Geras gaminys, tačiau blogai sumontuotas, netenka sandarumo. Duris montuoti galima tiek putomis, naudojant papildomą apsaugą, tiek betonu.  Išsiaiškinkite, kas ir jūsų įsigytas duris įstatys, kokios garantijos suteikiamos. [/info]

Jei stakta jau tikrai stabiliai stovi, galime ją pritvirtinti prie angos kraštų. Tam naudojame kalamus sraigtus su kaiščiais. Reikėtų naudoti po tris iš kiekvienos pusės. Sekantis žingsnis – plyšius tarp angokraščių ir staktų apipučiame montažinėmis putomis. Naudoti putas reikia labai atsargiai – nes jei jos pradės per daug plėstis, gali „užlipti“ ar užtikšti ant staktų – nuvalyti problematiška, o jei paliktumėte ilgesniam laikui – visai neįmanoma. Paliekame putas sustingti – geriausia parai. Tuomet lieka tik peiliu apipjaustyti putų perteklių, ištraukti kaiščius ir užkalti durų apvadus.

Apvadams supjauti 45 laipsnių kampu, reikėtų turėti specialų elektrinį ar rankinį pjūklą. Apvadus patepame klijais („skystomis vinimis) pagal išorinį kraštą, užleidžiamą ant sienos (tačiau nepersistengiant, kad neištrykštų perteklius), ir prikalame plonomis vinelėmis be galvučių prie durų staktų.

Norint pasiekti geriausios kokybės, liko tik apvadų kraštą, besiliečiantį su sieną aptepti akrilu ir padažyti – tam mes kraštus apsiklijuojame dažymo juostele.

Pastaba: visada skaitykite gamintojo rekomendacijas, pateikiamas kartu su gaminiu.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0