...

Kaip pasiruošti studijoms užsienyje?

Kaip pasiruošti studijoms užsienyje?

Ebay Global Shipping Program – Nesinaudokite sutaupysite ir laiko ir pinigų
Kaip atsidaryti PayPal sąskaitą
MOKEJIMAI.LT – pigiausi mokėjimo pavedimai Lietuvoje ir Europoje
Kaip gauti pajamų iš Youtube kanalo
Kaip teisingai taupyti elektrą

Studijos yra labai svarbus sprendimas kiekvienam moksleiviui ar jau dirbančiajam. Mokantis keliama kvalifikacija, įgaunama naujų žinių. Tiesa, kartais tai atneša ir papildomų rūpesčių. Ypač streso suteikia sprendimas studijuoti užsienyje: juk tai visai nepažįstama aplinka, svetima kalba, nauji papročiai, galbūt laukia pamaininis darbas. Tad, kaip tam pasiruošti?

Nuvykimas į šalį

Išsirinkus šalį ir gavus patvirtinimą, kad ten studijuosite, pirmiausia, jums reikalingi bilietai. Jei skrendama į tolimą šalį, gali būti sunku rasti bilietus, be to jie kainuoja gana daug. Tokiais atvejais gali padėti greitieji kreditai arba vartojimo paskola (ji gali būti panaudota ir siekiant patogiau įsikurti studijų šalyje). Jei būsimasis studentas gaus stipendiją, tuomet sumą bus galima grąžinti iš stipendijos. Tačiau būtina žinoti, jog kreditai suteikiami tik dirbantiems asmenims, vadinasi, ne išvykstančiam mokytis žmogui, bet jo tėvams jų sutikimu.

Gyvenamosios vietos išsirinkimas

Dažniausiai užsienio universitetai savo studentams suteikia bendrabučius, tačiau ir už juos reikia mokėti tam tikrą sumą. Todėl antras dalykas, kuo jums reikia pasidomėti, yra gyvenamosios vietos suradimas ir kainos svečioje šalyje. Tai darydami, pasistenkite apie tą vietą sužinoti kiek įmanoma daugiau. Jūs turite žinoti ne tik, į kurį miestą vykstate, bet ir kokie jame rajonai, pasidomėti jų saugumu, kokia miesto transporto sistema ir pan. Visa tai padės ne tik kraustantis, bet ir tada, jei jums bus reikalingas pamaininis darbas. Patariama susisiekti su savo universitetu, dažniausiai jų atstovai gali patarti, kuriuose rajonuose gyvena studentai. Stenkitės orientuotis pagal tai.

Vykstant į kitą šalį

 

Galite pasiruošti, kad atvykus į kitą šalį, jūsų lauks kultūrinis šokas. Net, jei atrodo šalis pažįstama, besiskiriantys papročiai, svetima kalba daro tam tikrą įtaką. Kaip jūs su šiuo šoku susitvarkysite, lems savijautą bei pažintis toje šalyje.

 

Dėl finansinių persikraustymo aspektų, pasitarėme su greitųjų kreditų įmone Vivus.lt. Jos atstovai davė kelis patarimus.

 

  1. Pasiruošimas kelis metus gyventi tam tikroje vietoje reiškia, kad jums prireiks daug daiktų. Kai kuriais atvejais galima tuos daiktus nusipirkti jau toje šalyje, tačiau, jei kraustomasi į pakankamai brangią šalį (pavyzdžiui, Švediją, Daniją), patartina vežtis pačius būtiniausius kartu su savimi.

 

  1. Nepamirškite, kad, jei kraustotės į kitą šalį, jums būtina turėti Europos sveikatos pažymėjimą, kuris išduodamas ligonių kasose. Taip prireikus pagalbos kitoje šalyje, jums bus kompensuoti gydymo kaštai.

 

  1. Nors daugumoje Europos šalių įvestas euras, kraustantis į kitą šalį (arba žemyną), aktualu patikrinti jos valiutos kursą. Jei jums reikalinga nemaža suma pirmajam įsikūrimui, gali pagelbėti tėvų paimta vartojimo paskola (paskolos išduodamos tik nuolat Lietuvoje gyvenantiems asmenims).

 

  1. Dar vienas svarbus aspektas kraustantis yra banko sąskaita. Jei vykstate studijuoti į užsienį ne vieniems metams, pravartu turėti banko sąskaitą būtent toje šalyje, kurioje įsikursite. Kitu atveju, pamaininis darbas jums netiks, nes tos valstybės darbdavys negalės pervesti jums atlyginimo. Kitų šalių darbdaviai paprastai atlyginimą perveda tik į tos šalies sąskaitą.

 

 

Išvykus studijuoti į kitą šalį svarbu nepamiršti, kad vis dar esate Lietuvos pilietis ir turite atlikti pilietinę pareigą, pavyzdžiui, balsuoti. Tam privalote užsiregistruoti ambasadoje. Po užsiregistravimo taip pat būsite kviečiami į įvairius renginius, padėsiančius lengviau įsikurti toje šalyje. Žinoma, ambasadoje dar gausite ir patarimų dėl studijų. Siekite žinių, pasitikėdami atsakingomis institucijomis, o turėdami šiek tiek laisvo laiko, pabandykite net įsidarbinti. Visa tai bus neįkainojama gyvenimo patirtis.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0