Kaip atsikratyti strazdanų

Kaip atsikratyti strazdanų

Kaip pasidaryti katės akių makiažą
Kaip pasidaryti makiažo valiklį
Kaip teisingai prisiklijuoti blakstienas
Kaip nustatyti veido formą
Kaip pasidaryti kasdieninį makiažą

Anksčiau buvo sakoma ir galvojama, kad strazdanos – tai jaunystės simbolis. Strazdanos pastaruoju metu laikomas kaip  išskirtinis ir labai gražus bruožas, vis dėl to jų turinčios merginos bei moterys dažniausiai tuo visiškai nesidžiaugia. Mūsų nuomone dėl jų nereiktų nei kiek nerimauti, tačiau jei strazdanėlės ant veido ar kaklo ir pečių  jums trukdo, galite pabandyti jas panaikinti. Pasinaudodami keliais būdais.

Kada atsiranda strazdanos?

Pirmą kartą ant veido strazdanų atsiranda  4 – 5 metukų vaikams, vėliau jų gerokai sumažėja. Žiemą strazdanėlės tampa ne tokios pastebimos, o kai kuriems ir visai išnyksta, tačiau vos tik veidą pakaitina pirmieji šilti saulės spinduliai – jos kaip mat paryškėja. Strazdanų ryškumas priklauso nuo odos tipo. Pirmo ar antro tipo oda jautresnė saulės spnduliams, todėl šviesiaplaukių ir rusvaplaukių mėlynakių odą dažniausiai nuberia strazdanos. Jų ryškumas taip pat priklauso ir nuo to, kiek ilgai būnama saulėje, ar naudojami apsauginiai kremai. Taip pat strazdanos gali išryškėti ir po soliariumo; naudojant netinkamas kosmetikos priemones, nuo kai kurių medikamentų.

[warning] Nepamirškite, jog negalima visų naikinimo būdų griebtis vienu metu: juk vienos priemonės sausina odą, o kitos gali ją laikui bėgant net ir pažeisti.

[/warning]

Apsauginiai ir balinamieji kremai

Saulėtuoju metų periodu reikia naudoti apsauginius kremus, kurių UV filtras itin didelis. Kadangi strazdanos išryškėja nuo saulės, tad siekiant sumažinti jų skaičių rekomenduojama naudoti kosmetiką praturtintą vitaminu C, vaisių rūgštimis, greipfrutų, petražolių, vynuogių ekstraktais. Citrina – viena veiksmingiausių priemonių, norint išbalinti strazdanas. Patartina du kartus per savaitę valyti veidą su tamponėliu suvilgytu citrinos sultyse. Šis rezultatas jau bus matomas po mėnesio. Geriausia strazdanas balinti rudenį arba žiemą, nes pavasarį balinimo procedūros ne tokios veiksmingos. Svarbu, kad balinamųjų kremų nenaudotumėte pavasarį, nes tada saulė odą veikia dar stipriau, suformuodama sunkiai išgydomas pigmentines dėmes. Taip pat strazdanas pašalinti padeda agurkas: perpjautu agurku aptrinti veidą ir po 5-10 min. nusiprausti šiltu vandeniu. Strazdanas balinančios kaukės taip pat veiksmingos, tačiau nepersistenkite – tokių kaukių nepatariama naudoti dažniau nei vieną kartą per savaitę.

 

Kiti strazdanų balinimo būdai:

 

1. Virdama ryžius neišpilk likusio vandens: stiklinę ryžių nuoviro sumaišius su stikline citrinų sulčių gausi strazdanas balinantį mišinį. Juo reguliariai plauk veidą.

2. Visiškai paprastas būdas naikinti strazdanas: agurko minkštimu ištrink veido odą ir po dvidešimties minučių masės likučius nuplauk šiltu vandeniu. Arba sutarkuok neluptą, bet gerai nuplautą agurką, sumaišyk su šaukštu kefyro ir pirštų galais gautu mišiniu ištepk veido odą. Kaukę nuplauk taip pat po 20 minučių.

3. Tam, kad strazdanėlių bent jau neatsirastų daugiau, naudok kokybiškus kremus nuo saulės su SPF filtrais. Pavyzdžiui, naudodama „BB“ kremą, kuris taip pat turi SPF filtrą, ne tik apsaugosi savo odą, bet kremas atliks ir makiažo pagrindo darbą – oda įgaus natūralų atspalvį bei šiek tiek užmaskuos šlakus.

Taip pat rekomenduojama namuose veido odą patepti keliais kremo sluoksniais, o šiam susigėrus veidą padengti pudra. Tai bus tarsi apsauginis sluoksnis, stabdantis aktyvios saulės poveikį.

4. Susmulkink džiovintus lauro lapus ir tris šaukštelius suberk į 200 gramų degtinės. Tokį mišinį kambario temperatūroje palaikyk kelias dienas. Vėliau juo valyk veidą, tačiau ne daugiau nei porą kartų per savaitę. Ypač sausos odos savininkėms nederėtų mėginti šio būdo.

5. Kaip balinančią priemonę gali naudoti salierų (arba ridikų) sultis. Jas, žinoma, teks išsispausti namuose, sultimis ištepti veido odą ir po 15 – 20 minučių šiltu vandeniu nuplauti veidą.

6. Smulkintas petražolęs užplikyk verdančiu vandeniu (du šaukštus užpilk stikline vandens), o po kelių valandų „arbatą“ išpilstyk į ledukų formeles ir sudėk jas į šaldymo kamerą. Sušalusius ledukus vedžiok po odą kelis kartus per dieną. Pats petražolių nuoviras turi balinančių savybių, todėl gali juo plauti veidą kelis kartus per dieną. O ledukai aktyvuoja odos ląstelių energinius procesus, teigiamai veikia mimikos raumenis bei mažina patinimą. Taigi: petražolės + ledukai = dvigubas poveikis!

7. Nors šviežių braškių sezonas dar neprasidėjo, tačiau turi žinoti, jog ir šios uogos turi balinančių savybių: trintomis braškėmis gali naikinti ne tik strazdanėles, bet ir balinti nuo tamsių lako spalvų pageltusius nagučius. Beje, šlakus balinančią kaukę gali pasidaryti ir iš pusės sutarkuoto saldžiojo pipiro.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: